Chaos Drop #3: plesnivé jedlo, emócie, detská trauma, japonské vlaky a feministky v Kórei

Chaos Drop #3: plesnivé jedlo, emócie, detská trauma, japonské vlaky a feministky v Kórei
V dnešnom poste, nájdeš toto.

Som späť!

Minulý týždeň som skipol, lebo som nemal dosť materiálu. Life was life-ing, nestíhal som a mal som intelektuálne nezaujímavý týždeň čo sa týka noviniek. The drop numero tres je asi o to lepší, bon appétit, grazie. Like, share, subscribe.

Našťastie, po náročnom týždni som zostal doma, unavený a dopisujem tento blog s vitamínovo-hydratačnou pleťovou maskou na tvári.

Ak si nečítal predchádzajúce časti, nájdeš celý zoznam tu. Si tu nový? Čo je Chaos Drop? Klikni tu.


Kde bude AI v roku 2027? Potentially scary.
ai-2027.com. Predpoveď a uveriteľný, zároveň presvedčivý scenár, ktorý predpovedá ako môže superľudská umelá inteligencia medzi rokmi 2025 a 2027 dramaticky zmeniť svetovú geopolitiku, ekonomiku aj spoločnosť, ktorého vplyv by prekonal dokonca aj priemyselnú revolúciu.

Tento scenár vytvorený odborníkmi vychádza z výskumu a analýz aktuálnych trendov. AI podľa nich rýchlo prejde z drahých a nespoľahlivých asistentov k pokročilým autonómnym agentom schopným vlastného zdokonaľovania, čo výrazne zrýchli ďalší vývoj AI a vyvolá bezprecedentnú „explóziu inteligencie“.

Takýto rýchly rozvoj spôsobí intenzívnu geopolitickú rivalitu, pričom výrazne vzrastú riziká ohrozujúce národnú bezpečnosť, kybernetickú ochranu a potenciálne katastrofické zneužitie technológie, čo napokon vedie k veľkej neistote a vážnym obavám týkajúcim sa bezpečnosti AI, straty pracovných miest aj dopadu AI na celú spoločnosť.

Fun reading.


Google VEO3

Čakám na prvý celovečerný film od AI, ktorý bude reálne dobrý. Otázka času.


Potkany nedokážu zvracať
A ani ostatné hlodavce. Príroda im túto schopnosť nenadelila, ich telo to anatomicky nedokáže a nie sú na to stavané.


Vieš prečo vyzerajú takto japonské vlaky?

Lebo sú príliš rýchle. Ak by vyzerali ako naše slovenské, pri vchode do tunela by mali problém s tlakom vzduchu. Prvé verzie vyzerali viac klasicky a pri vchode do tunelov vytvárali tzv. “tunnel boom”, ktorý vadil ľuďom žijúcim v okolí tunelov a mal potenciálny vplyv aj na konštrukciu tunelov a vlakov. Pri rýchlostiach 300 km/h im tento tvar poskytuje lepšiu aerodynamiku.

[text pokračuje pre odoberateľov newslettra / po prihlásení - pridaj sa, je to 100% free]

This post is for subscribers only

Already have an account? Sign in.